hore

90 rokov ortopédie na Slovensku / 90 Years of Orthopaedics in Slovakia 90 rokov ortopédie na Slovensku / 90 Years of Orthopaedics in Slovakia

„Bez minulosti niet prítomnosti,“ hovorí odborný editor publikácie profesor MUDr. Milan Kokavec, PhD., pre ktorého je história  ortopédie a traumatológie srdcovou záležitosťou.

7.8.2013

Prevencia

Kegelove cviky

Jednou z možností terapie stresovej inkontinencie je liečebná gymnastika zameraná na posilnenie svalstva panvového dna.

Ucelenou sestavu cviků, která je vhodná pro ženy každého věku a tělesných zdatností, naleznete na DVD Technika Pelvicore. Obsahuje názorné ukázky a srozumitelný popis jednotlivých cviků. DVD je možné objednat zdarma na www.tena.sk.

Celý článok

VITAMÍN D A OCHRANA KOSTÍ V MENOPAUZE

Menopauza je obdobie v živote ženy, kedy prirodzene klesá tvorba ženských pohlavných hormónov, čo má za následok zmeny v takmer celom organizme vrátane kostí.

Celý článok

Strava, výživa a prevencia kardio-vaskulárnych chorôb

Úloha zdravých potravín a správnej výživy pri prevencii civilizačných chorôb

Zdravá výživa účinne prispieva k prevencii chorôb srdca a ciev. Naopak systematická preferencia nezdravých potravín zvyšuje riziko nielen kardiovaskulárnych ochorení, ale takisto zvyšuje aj riziko obezity, cukrovky a rakoviny. Zásady správnej výživy a stravovacích návykov sú pri prevencii rôznych druhov civilizačných chorôb podobné. Pokiaľ sa rozhodnete zaviesť zásady preventívnej výživy a podporiť tak svoje dlhodobé vyhliadky na lepšie zdravie v budúcnosti, nemusíte voliť rôzne opatrenia pre prevenciu jednotlivých druhov civilizačných ochorení. Zdravá výživa je fascinujúco univerzálna!

Celý článok