Ku kampani WHO sa pripája aj spoločnosť HARTMANN-RICO, ktorá má boj proti infekciám vo firemnej DNA. Pritom nejde len o výrobu dezinfekcie pod značkou Sterillium –, na boj s infekciami sa v spoločnosti pozerajú komplexnejšie.
Popri infekciách spojených s nemocničnou starostlivosťou sa v poslednom roku pandémie dostali logicky do popredia vírusové ochorenia ako prechladnutie, chrípka, zápal pľúc a samozrejme covid. Pri prenose všetkých týchto chorôb zohrávajú nie zanedbateľnú rolu aj naše ruky. Vyriešiť by to mohla zodpovedajúca hygiena, ale podľa WHO k nej stále nemajú prístup zhruba tri miliardy ľudí po celom svete. WHO sa však so svojím odporúčaním obracia aj na vyspelé krajiny. „Zaistite univerzálny prístup k hygiene rúk, ktorá bude povinná pri vstupe do verejných aj súkromných budov a v prostriedkoch verejnej dopravy,“ žiadajú experti WHO.
Inými slovami, ak na takých miestach, kde sa pohybuje veľa ľudí, nie je k dispozícii voda s mydlom, malo by existovať alternatívne riešenie v podobe dezinfekčných prípravkov. To zodpovedá aj filozofii spoločnosti HARTMANN. Nie je nutné dezinfikovať si ruky za každú cenu. Tam, kde je to možné, je dobré využiť vodu a mydlo. Umývajte si ruky po príchode domov z vonka, pred prípravou jedla a po jeho príprave, po smrkaní, samozrejme po použití toalety, po styku so zvieratami, ale aj pred starostlivosťou o pokožku tváre. Dezinfikovať si ruky má zmysel po kontakte s chorými členmi domácnosti, pred ošetrením alebo kontaktom s niekým, pre koho je infekcia vysokoriziková, napríklad v prípade onkologického ochorenia. Dezinfekcia je však nenahraditeľná v hromadnej doprave, na úradoch, ale aj v nemocniciach, kde je rozumné použiť ju pri príchode aj odchode. Naozaj stačí pár sekúnd, aby sme účinnú zbraň proti infekciám mali vo svojich rukách.
Zdroj: Hartmann-Rico